Zamki i pałace

Wszystkim entuzjastom zamków polecamy wycieczkę na Zamek Chojnik. Zamek oddalony jest od Agrohippiki ok 42 km. Znajduje się w Sobieszowie, niedaleko Jeleniej Góry (z Jeleniej kierujemy się na Szklarską Porębę). Zamek Chojnik to jedna z najfajniejszych atrakcji na Dolnym Śląsku.

Zamek Czocha to jedna z największych atrakcji Dolnego Śląska. Położony we wsi Sucha, nad zalewem Leśniańskim, oddalony niewiele ponad 60 km od Agrohippiki. Zamek Czocha to propozycja na wycieczkę samochodową. Podróż w jedną stronę zajmuje ok 1 godziny.

Zamek Bolczów znajduje się we wsi Janowice Wielkie oddalonej 30 km od Agrohippiki na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego.

Co warto zwiedzić na Dolnym Śląsku Zamek Książ jest niewątpliwie jedną z większych atrakcji Dolnego Śląska. Z pewnością warto go zwiedzić, gdyż jest trzecim co do wielkości zamkiem w Polsce (po Malborku i Zamku Królewskim w Krakowie). Jeśli chcecie zwiedzić wnętrza, warto wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem, który opowie o dziejach zamku. Niestety upływ …

Malownicze ruiny jednego z najstarszych na Szlaku Zamków Piastowskich

Średniowieczny zamek z najstarszą w Polsce „wieżą z dziobem” – zbudowaną w celu ochrony przed kulami armatnimi.

Zamek Grodziec to fantastyczna propozycja na wycieczkę dla rodzin z dziećmi. Oddalony od Kondratowa niecałe 30 km. Dojazd samochodem zajmie ok 40 min.