Kondratów i okolice

Kondratów i okolice

Nasza wieś – Kondratów położona jest na Pogórzu Kaczawskim. Rozciąga się na długość 4 km wzdłóż potoku Wilcza. Pierwsza wzmianka o Kondratowie pochodzi z 1268 roku. Od XIII do początków XIX wieku była w posiadaniu Cystersów z Lubiąża.

Czytaj dalej

Kamieniołomy, wapienniki i muszle brachiopoda …

Dziś postanowiliśmy odwiedzić pobliskie kamieniołomy wapienia i stary wapiennik. Pogoda wiosenna, rośliny dopiero budzą się do życia, ostre słońce nie ułatwi robienia zdjęć ale przecież to wycieczka a nie plener fotograficzny ;) Czytaj dalej

W poszukiwaniu “Żelaznego Krzyża”

W niedzielny poranek wybraliśmy się na dłuższy spacer do lasu. Czas jaki trzeba przeznaczyć na taką wycieczkę to 2-3 godz.
Zaczynamy od pokonania odcinka śródpolną, szutrową drogą w stronę góry Trupień, monotonny spacer rekompensują nam ładne widoki na dolinkę i usiane wzdłuż potoku Wilcza gospodarstwa, które z tej perspektywy wyglądają znacznie lepiej niż podczas spaceru po wiosce :)
Czytaj dalej

Zimowy styczeń 2015

W tym roku zima narciarzy nie rozpieszcza. Zimowe krajobrazy jak się pojawią, warto szybko złapać za aparat bo nie wiadomo jaką temperaturę przyniesie kolejny dzień :)

Czytaj dalej

Ferie zimowe 2020 na Dolnym Śląsku w Agrohippice

Zapraszamy wszystkich na ferie zimowe w Sudetach. Góry Kaczawskie zimą są równie piękne, jak latem i jesienią. W Agrohipicce czekają na Państwa przybycie przytulne pokoje, gdzie przyjemnie spędzicie czas po śniegowych szaleństwach. Agrohippika to dobre miejsce na ferie zimowe dla rodziców z małymi dziećmi, w wiejskim klimacie, z dala od hałaśliwych zimowych kurortów, jednak położone na tyle blisko, by wybrać się na narty w Karkonosze. Czytaj dalej