Agrohippika – sudecki, dziewietnastowieczny dom z historią, agroturystyka i konie w Sudetach. Idealne miejsce na wypoczynek na dolnośląskiej wsi.

Nasz dom jest położony w malownicznej wsi Kondratów na Pogórzu Kaczawskim, nazywanym Krainą Wygasłych Wulkanów. Jako jeden z nielicznych w okolicy przetrwał w niezmienionej formie.

Dom wraz z podwórkiem jest utrzymany w rustyklanym stylu. Otacza go wiejski ogród ze słonecznikami, malwami, piwoniami i innymi barwnymi kwiatami. Wokół domu znajduje się spore podwórko z huśtawkami, piaskownicą i miejscem na ognisko. Niepodal jest staw z pomostem, stajnia, lonżownik do jazdy konnej, a powyżej domu rozciąga się widok na malownicze łąki, przeznaczone na pastwiska dla naszych koni.

Elewację pokrywa odkryta cegła, która również dominuje we wnętrzu domu, razem z odrestaurowanym drewnem i piaskowcem.

Wejście

W naszym domu dominują naturalne materiały – cegła, drewno i piaskowiec.

Parter

Parter stanowi przestronna sień z bibiloteczką dla gości z przewodnikami, mapami i ciekawymi publikacjami opisującymi nasz region – Góry i Pogórze Kaczawskie oraz inne atrakcje Dolnego Śląska. Tutaj znajduje się również kuchnia i jadalnia, w której serwujemy smaczne i zdrowe posiłki przygotowane z lokalnych produktów. Ozdobą kuchni jest oryginalny, odrestaurowany chlebowy piec.

Piętro

Na pierwsze piętro prowadzą dębowe schody, z których wchodzimy do przestronnego holu. Tutaj na wygodnych kanapach można miło spędzić wieczór i zaplanować wycieczki na kolejny dzień.

Pierwsze piętro przeznaczone jest dla naszych gości, gdzie znajdują się pokoje – Rodzinny, Ceglany, SzachulcowyCzereśniowy i Dębowy

Kuchnia

Ozdobą naszej kuchni jest oryginalny odrestaurowany piec chlebowy.

Wokół domu

Dom jest otoczony dużym podwórkiem ze stawem, piaskownicą, huśtawkami i miejscem na ognisko.

PolandEnglishGerman