Zapraszamy wszystkich do aktywnego wypoczynku w czasie ferii w Agrohippice. Amatorom białego szaleństwa polecamy ośrodki narciarskie:

Niedaleko od Kondratowa (20 km) znajduje się duża stacja narciarska Ski Arena Łysa Góra – idealne miejsce na naukę jazdy na nartach w Górach Kaczawskich dla dzieci, jak i dorosłych. Jest tu szkółka narciarska, która oferuje naukę indywidualną lub w grupie, wypożyczalnia nart, serwis, snow park i tor saneczkowy dla dzieci, punkty gastronomiczne. Na Łysej Górze działa kilka wyciągów – jeden orczyk, cztery talerzyki i wyciąg dla dzieci – babylift. Dwie trasy są oświetlone, także jest możliwość jazd wieczornych.

Zapalonym narciarzom polecamy duży kompleks narciarski w Szklarskiej Porębie – Ski Arena Szrenica. Oddalony ok 50 km od Agrohippiki, dojazd zajmie niewiele ponad godzinę. Szrenica oferuje 5 długich tras narciarskich o różnym stopniu trudności (czarna FIS 2000 m, dwie czerwone, w tym jedna o długości 4400m – Lolobrigida, druga 2080 m i dwie niebieskie – 1470 i 650 m).

Biały Jar w Karpaczu, oddalony ok 50 km od Agrohippiki, dojazd zajmuje ok 1 godzinę. Zaletą  ośrodka są szerokie, łagodne stoki, nowoczesna infrastruktura, krzesła z osłoną przed wiatrem i śniegiem. Są tu 3 trasy o róźnym poziomie trudności – niebieska o długości 1100 m i  dwie czerwone 500 i 600 m.

Kopa w Karpaczu – ośrodek oddalony  ok 50 km od Agrohippiki, dojazd zajmuje ok 1 godzinę. Położony vis a vis Białego Jaru, dla bardziej wymagających narciarzy i snowboardzistów. Kompelks oferuje 2 wyciągi krzesełkowe, 5 orczyków i baby-lift. Jest tu szkółka narciarska i wypożyczalnia sprzętu.

Ski Areál Čertova hora  Harrachov w Czechach, dojazd przez Szklarską Porębę. Oddalony ok 63 km od Agrohippiki. Ośrodek dysponuje 1 wyciągiem i 3 kolejkami linowymi, zjeżdżać można po nartostradach o wszystkich poziomach trudności na łącznej długości ponad 7 km. Nartostrady są dośnieżane.

Ski Areal Mala Upa – Czechy. Oddalony ok 60 km od Agrohippiki. Ośrodek narciarski oferuje dobre warunki dla rodzin z dziećmi, początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy. Dostęp narciarzy do ośrodka zapewnia skibus z centralnego parkingu Celnica. Są tu również trasy biegowe o długości 10 km.

Ski&Sun Świerardów Zdrój – jeden z większych ośrodków narciarskich w Sudetach i jedyna kolej gondolowa. Ośrodek oddalony ok 63 km Agrohippiki. Oferuje 2500 m nartostrady. Jest tu również snowpark, tor do snowtubingu, a na górnej stacji znajduje się sala zabaw dla dzieci.