Zamek Grodziec to fantastyczna propozycja na wycieczkę dla rodzin z dziećmi. Oddalony od Kondratowa niecałe 30 km. Dojazd samochodem zajmie ok 40 min.

O Zamku
Zamek jest położony na szczycie wygasłego wulkanu. Pomimo, iż na przestrzeni wieków był niszczony, został odbudowany na wzór gotycko-renesansowej budowli przez znanego ówcześnie architekta Bodo Ebhardta na początku XX wieku. Na zamku organizowanych jest wiele imprez, których kalendarz znajdziecie tutaj: http://grodziec.com/kalendarz-imprez.html

Zamek Grodziec był siedzibą Teatru Laboratorium, tutaj także kręcono m.in. seriale Przyłbice i Kaptury, Wiedzmina.

Co warto zobaczyć?
Dziedzieniec zamku, krużganki, część sal zamkowych, wieżę obronną, oraz wystawę narzędzi tortur. Zamek możecie zwiedzać w weekendy z przewodnikiem, poza tym jest czynny codziennie:

  • Od kwietnia do października od godz. 10 do 18.
  • Od listopada do stycznia od godz. 10 do 16.
  • Od lutego do marca od godz.10 do 17.

Dodatkową atrakcją jest nocne zwiedzanie zamku. Więcej informacji znajedziecie tutaj:

http://grodziec.com/zwiedzanie-zamku.html

Cena biletów:
Normalny 10 zł
Ulgowy 6 zł

Przydatne wskazówki:

  • Do zamku można dojść spacerem z parkingu koło kościoła drogą, co zajmuje ok 30 minut. Rodzinom z małymi dziećmi polecamy podjechanie pod sam zamek (bez problemu można zaparkować samochód), gdyż droga spod kościoła jest pod górę, a dzieciaki mogą się zmęczyć zanim dojdą do zamku. Samo zwiedzanie łączy się ze wspinaczką po dosyć stromych schodach i trwa godzinę.
  • Na zamku jest sklepik z rycerskimi pamiątkami.
  • Warto zapoznać się z Kalendarzem Imprez, bo przy okazji możecie trafić na dodatkowe atrakcje http://grodziec.com/kalendarz-imprez.html
  • Zwiedzanie Zamku Grodziec można połączyć z wycieczką na Ostrzycę Proboszczowską i do Organów Wielisławskich. Ostrzyca Proboszczowska oddalona jest od Grodzica ok 20 km (dojazd samochodem zajmuje niecałe 30 min). A z Proboszczowa od Wielisławki jest 9 km.