Kolorowe Jeziorka to jedna z ciekawszych przyrodniczych atrakcji na Dolnym Śląsku i idealna propozycja wycieczki samochodem. Kolorowe Jeziorka oddalone są 34 km od Agrohippiki. Znajdują się niedaleko wsi Wieściszowice.

Kolorowe Jeziorka to jedno z najciekawszych miejsc na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Na tym terenie istnieją 3 jeziorka – żółte, purpurowe, szmaragodowe (4 zielone występuje okresowo – związane jest z topnieniem śniegu). Za niesamowity kolor wód odpowiadają określone związki chemiczne. Wszystko za sprawą łupków pirytonośnych i budowanych do ich wydobycia kopalni w XVIII i XIX. Gdy kopalnie zostały zamknięte, woda wdarła się wyrobiska, tworząc kolorowe jeziorka. Wokół nich powstała ścieżka dydaktyczna, która dostarcza ciekawych informacji o jeziorkach, sztolni oraz przyrodzie.

Na szlaku znajdują się punkty widokowe oraz ławeczki, na których można odpocząć. Trasa wycieczki jest oznakowana. Mniejszym dzieciom polecamy zejście do pierwszych dwóch jeziorek po schodach, znajdujących się koło punktu gastronomicznego (niestety nie jest zawsze otwarty). Trasa do trzeciego jeziorka prowadzi przez las i jest łatwa do pokonania. Wytrwali piechurzy mogą skusić się na wyprawę w górę do czwartego jeziorka. Wtedy czas zwiedzania wyniesie 2h.