Oddalony od Kondratowa 75 km, czas dojazdu przez Jelenią Górę i Małą Upę – ok 1,5 godziny.

Pec pod Sněžkou to urokliwe miasteczko górskie położone w samym sercu Karkonoskiego Parku Krajobrazowego. Niewątpliwie główną atrakcją jest gondola, którą można wyjechać na Śnieżkę, tym samym polecamy to miejsce rodzicom z mniejszymi dziećmi, którzy chcieliby podziwiać panoramę z najwyższego szczytu Karkonoszy (1603 m n.p.m.), a nie wiedzą, czy mali piechórzy dadzą sobie radę podczas wspinaczki.

Aktualny widok na dolinę

Do Peca pod Sněžkou jedziemy przez Małą Upę (przejście graniczne) – niezmiernie urokliwą dolinę, która (tak jak Pec) jest ośrodkiem narciarskim. Z Peca można wyruszyć na krótki spacer, jak i na dłuższe wędrówki. Z dzieciakami można wyruszyć na szlak turystyczny do Spowiednicy Karkonosza, na którym jest kilka przystanków z niespodziankami.

Oczywiście największą atrakcją jest zdobycie Śnieżki. Najłatwiej dostać się na jej szczyt gondolą (stacja oddalona ok 30 min spacerem od centrum, gdzie znajduje się duży płatny parking – płacimy gotówką). Kolejka gondolowa otwarta jest codziennie, z wyjątkiem kwietnia i listopada i podzielona jest na dwa odcinki. Ruch drugiego odcinka z Różowej Góry (Růžová hora) na Śnieżkę działa w zależności od pogody – informacje na www.snezkalanovka.cz lub tel. +420 499 405 522, 499 405 531.

Poza tym możecie wyjechać gondolą do pierwszej stacji, a później zdobyć szczyt pieszo (z małymi, cztero, pięcioletnimi dziećmi zajmie to co najmniej półtorej godziny). Oczywiście musicie wziąć pod uwagę nagłe zmiany pogody i temperatury, na wierzchołku będziecie o 800 metrów wyżej, jak w dolinie (dobre buty, kurtka przeciw deszczowa, bluza to podstawa).


Wprawni piechurzy mogą wejść na Śnieżkę kilkoma drogami z różnych kierunków.
Więcej informacji znajdziecie tutaj http://www.pecpodsnezkou.cz/pl/wyciag/

Pec to idealne miejsce na wycieczkę z dziećmi, gdyż znajdziecie tam sporo atrakcji i bardzo dobrą bazę gastronomiczną (świetna włoska knajpa z bardzo dobrą pizzą, pastami i lodami). Niewyżyte dzieci zabierzcie do Monkey Parku (park linowy z tyrolką), albo do Relax Parku – z kolejką górską, trampolinami, podziemnymi i naziemnymi zjeżdżalniami. Jest tam bar z całkiem niezłymi przekąskami, lodami, piwem. Rodzice mogą siedzieć pod parasolami i obserwować szalejące dzieciaki.