Ferie zimowe 2018 na Dolnym Śląsku w Agrohippice

Zapraszamy wszystkich na ferie zimowe w Sudetach. Góry Kaczawskie zimą są równie piękne, jak latem i jesienią. W Agrohipicce czekają na Państwa przybycie przytulne pokoje, gdzie przyjemnie spędzicie czas po śniegowych szaleństwach. Agrohippika to dobre miejsce na ferie zimowe dla rodziców z małymi dziećmi, w wiejskim klimacie, z dala od hałaśliwych zimowych kurortów, jednak położone na tyle blisko, by wybrać się na narty w Karkonosze, jeśli znudzi się Wam nasza stacja narciarska Łysa Góra.

Liczymy na sporą porcję śniegu, aby zapewnić naszym gościom jak najwięcej atrakcji na świeżym powietrzu. Wokół naszego domu znajduje się podwórko z małą górką z której dzieci mogą bezpiecznie zjeżdżać na sankach lub workach z sianem. Jest tu wystarczająco dużo miejsca na ulepienie igloo, czy gromady bałwanów.

Niedaleko od Kondratowa (20 km) znajduje się duża stacja narciarska Ski Arena Łysa Góra – idealne miejsce na naukę jazdy na nartach w Górach Kaczawskich dla dzieci, jak i dorosłych. Jest tu szkółka narciarska, która oferuje naukę indywidualną lub w grupie, wypożyczalnia nart, serwis, snow park i tor saneczkowy dla dzieci, punkty gastronomiczne. Na Łysej Górze działa kilka wyciągów – jeden orczyk, cztery talerzyki i wyciąg dla dzieci – babylift. Dwie trasy są oświetlone, także jest możliwość jazd wieczornych.

Kondratów to idealne miejsce na zimowe spacery. Można wybrać się na wycieczkę w poszukiwaniu Żelaznego Krzyża, lub po prostu do lasu i tropić ślady zwierzyny na śniegu. Polecamy też zimowy spacer ścieżką edukacyjną wokół góry Wielisławka, gdzie znajduje się jedyny w swoim rodzaju pomnik przyrody, nazywany Organami Wielisławskimi, ukształtowany przez procesy wulkaniczne, będący wizytówką Krainy Wygasłych Wulkanów.

Zimą można również wziąć udział w warsztatach ceramicznych w Dobkowie, oraz w warsztatach zimowych organizowanych przez Leśne Laboratorium w Rzeszówku.

Zapraszamy również do nowo otwartej Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej – nowoczesnego centrum edukacji geologicznej i regionalnej w Dobkowie. W multimedialnych salach poznacie tajemnice wnętrza Ziemi, przyjrzyjcie trzęsienie ziemi, poznacie budowę wulkanów, architekturę Pogórza Kaczawskiego, a nawet…upieczecie chleb.

Zima to doskonały czas na wizytę w Termach Cieplickich, znajdujących się niedaleko Jeleniej Góry.

Niedaleko od Kondratowa znajduje się Zamek Grodziec, położony na szczycie wygasłego wulkanu. Jest to jedna z większych architektonicznych atrakcji naszego region, toteż warto ją zwiedzić. Obiekt jest czynny cały rok, a w zimowej scenerii prezentuje się niezwykle urokliwie. Innym godnym polecenia zamkiem, jest Zamek Czocha, położony nad jeziorem Leśniańskim we wsi Sucha, oddalonej od Kondratowa 60 km. Zimą również dostępny dla zwiedzających.

Zobacz harmonogram warsztatów z Zagrodzie Sudeckiej

Zapraszamy na ferie zimowe do Agrohippiki

Terminy ferii zimowych 2018:

16 stycznia – 28 stycznia 2018 r.      dolnośląskie
16 stycznia – 28 stycznia 2018 r      mazowieckie
16 stycznia – 28 stycznia 2018 r      opolskie
16 stycznia – 28 stycznia 2018 r      zachodniopomorskie
22 stycznia – 4 lutego 2018 r      warmińsko-mazurskie
22 stycznia – 4 lutego 2018 r.      podlaskie
29 stycznia – 11 lutego 2018 r.      śląskie
29 stycznia – 11 lutego 2018 r.      pomorskie
29 stycznia – 11 lutego 2018 r.      lubelskie
29 stycznia – 11 lutego 2018 r.      podkarpackie
29 stycznia – 11 lutego 2018 r.      łódzkie
12 lutego – 25 lutego 2018 r.      małopolskie
12 lutego – 25 lutego 2018 r.      świętokrzyskie
12 lutego – 25 lutego 2018 r.      kujawsko-pomorskie
12 lutego – 25 lutego 2018 r.      wielkopolskie
12 lutego – 25 lutego 2018 r.      lubuskie
PolandEnglishGerman